...přijďtě si k nám vybrat kvalitní vína...
od lavičky.JPG
vchod zavř.JPG
prac.doba vchod.JPG
korky ve skle.JPG
cedule smrk.JPG
macešky vchod.JPG
Pracovní doba :

Po - zavřeno
Út - St 13.00 - 17.30
Čt 9.00 - 12.00 13.00 - 17. 30
Pá 9.00 - 12.00 13.00 - 18.00
So 9.00 - 11.30
Adresa :

Pražská 4
Neveklov 25756
(100 m od Benzíny)
Kontakt :
608341141

O víně


Stolní víno

Nejnižší kategorie vín, pro jehož výrobu slouží odrůdy moštové, ale také stolní či neregistrované. Většinou to jsou vína lehčí, která jsou především určena pro nenáročnou konzumaci. Na etiketách se neuvádí odrůda, ročník ani oblast.


Zemské víno

Zemským vínem v podstatě nazýváme vyšší kategorie stolních vín. Odrůda se uvádí pouze v případě, kdy je zastoupena 85% podílem. Jeli víno získáno z více odrůd, pak jsou na etiketě uvedena maximálně 3 a to pouze v případě, že jsou zastoupeny alespoň 15% podílem. Udává se také ročník vína a zeměpisný původ. Tedy Moravské či České zemské víno.


Jakostní víno

Toto víno je již zatříděno inspekcí jako jakostní víno odrůdové nebo jakostní víno známkové. Vyrábí se výhradně y hroznů, rmutu nebo vinného moštu. U vín se již může uvádět vinařská oblast, podoblast, obec i trať - pokud víno pochází výlučně z dané lokality. Vína ze směsi odrůd, cuvée, smějí být vyráběna maximálně ze 3 odrůd.


Jakostní víno s přívlastkem

Vína vyráběná výhradně z hroznů, rmutu či hroznového moštu, u kterých se žádným způsobem nesmí zvyšovat cukernatost a jediným konzervantem je oxid siřičitý. Jsou zatříděna inspekcí do kategorií:

 • kabinetní víno

  - svědčí jim delší zrání v lahvi
 • pozdní sběr

  - především suchá vyvážená vína
 • výběr z hroznů a výběr z bobulí

  - získávána z nejlepších částí hroznů, které jsou sklízeny v pozdějších termínech
 • botritický sběr

  - vína napadená ušlechtilou plísní Botrytis cinerea
 • ledové víno

  - hrozny pro toto víno jsou sklízeny při teplotách -7°C a méně
 • slámové víno

  - zpracovává se z hroznů, které byly předem skladovány na slámě či rákosu, nebo byly zavěšeny ve větraném rostoru a to po dobu nejméně 3 měsíců.

Šumivé víno

Vyrábí se v kategoriích šumivé víno a jakostní šumivé víno, kdy celková doba kvašení musí dosáhnout minimálně 60 dní v tancích a 9 měsíců v lahvi.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one